Swallow the Sun na Castle Party 2025 [ZDJĘCIA]

Swallow the Sun zagrali 12 lipca 2025 roku na Castle Party w Bolkowie. Fiński zespół death doom metalowy zaprezentował materiał pełen melancholii i natchnionych melodii, w tym utwory z najnowszej płyty „Shining”, poruszając publiczność intensywnym, emocjonalnym brzmieniem.

W sobotę 12 lipca 2025 roku na Castle Party w Bolkowie wystąpił Swallow the Sun – jeden z najważniejszych przedstawicieli fińskiego death doom metalu. Zespół, który od blisko 25 lat porusza słuchaczy połączeniem powolnych, ciężkich riffów i głębokiej emocjonalności, zaprezentował koncert pełen zadumy i mroku. Ich muzyka łączy melancholię i potęgę, a utwory – nawet te najcięższe – niosą ze sobą liryczne piękno.

Swallow the Sun Castle Party 2025 – fińska melancholia i doom metal w Bolkowie

Reklama

Publiczność mogła usłyszeć m.in. kompozycje z wydanego niedawno albumu „Shining”, który kontynuuje charakterystyczną dla zespołu estetykę – pełną smutku, melodyjnych walców i przejmujących wokali. Swallow the Sun konsekwentnie realizują swoją wizję gatunku, który od lat stanowi znak rozpoznawczy sceny metalowej z Jyväskyli. Ich występ na Castle Party potwierdził, że fiński doom ma wciąż wiele do powiedzenia.

Castle Party 2025

Castle Party to jeden z największych festiwali muzyki gotyckiej, industrialnej i dark independent w Europie. Odbywa się w wyjątkowej scenerii zamku w Bolkowie, przyciągając fanów mrocznej estetyki z całego świata. W programie wydarzenia pojawiają się zarówno legendy sceny alternatywnej, jak i zespoły, które nie boją się przekraczać gatunkowych granic – jak Swallow the Sun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *