Perturbator publikuje nowy singiel 'The Swimming Pool’ z nadchodzącego albumu, a już w listopadzie koncert w Polsce

Perturbator opublikował wideo do nowego singla zespołu „The Swimming Pool” z nadchodzącego albumu „Age of Aquarius”, którego premiera odbędzie się 10 października 2025 nakładem Nuclear Blast. Już w listopadzie formacja wystąpi w Warszawie

Surowość futurystycznej elektroniki i gotycka melancholia zderzą się ze sobą 15 listopada w warszawskiej Progresji – Perturbator powróci do Polski z nowym albumem, a jako goście specjalni przyjadą z nim Kælan Mikla oraz Gost.

PERTURBATOR (Francja / Nuclear Blast Records) – synthwave, darkwave,

Za sprawą takich albumów jak Dangerous Days, The Uncanny Valley czy Lustful Sacraments, James Kent, znany jako Perturbator, na stałe zapisał się w kanonie mrocznej elektroniki jako wizjoner i prorok dystopijnej przyszłości. Jego brzmienie to brutalna intensywność połączona z hipnotyczną atmosferą – balans między destrukcją a melancholią, gotykiem i industrialem, które spotykają się w precyzyjnie utkanych teksturach syntezatorów.

Reklama

W tym roku premierę będzie miała jego najnowsza płyta, która ukaże się w barwach wytwórni Nuclear Blast. W listopadzie Kent powróci do naszego kraju z nową muzyką i jeszcze bardziej widowiskową oprawą sceniczną, a to wszystko w najlepszym możliwym towarzystwie.

Gośćmi specjalnymi na najbliższym tournée będą islandzkie wiedźmy z Kælan Mikla oraz amerykański projekt Gost. Trio z Reykjaviku czaruje połączeniem syntezatorowych pejzaży, kruchych wokali i surowej emocji. Ich koncerty to rytuały – pełne magii, chłodu i energii islandzkiej natury. Z kolei Gost – brutalny, apokaliptyczny projekt łączący industrial, black metal i synthwave – powrócił w zeszłym roku z albumem Prophecy, który kontynuuje jego wizję cyfrowej grozy i agresywnej elektroniki.

KAELAN MIKLA (Islandia / Artoffact Records) – coldwave, gothic, post-punk

GOST (USA / Metal Blade Records) – darksynth, industrial

PERTURBATOR w Polsce goście trasy: Kælan Mikla i Gost

15.11.2025 / Warszawa, Progresja
BILETY: https://bit.ly/PERTURBATOR_WAW
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Eventim, Ebilet, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *