W miniony weekend Kraków stał się miejscem spotkania miłośników gitarowego brzmienia za sprawą niezależnych targów Poland Guitar Fest. Wydarzenie przyciągnęło zarówno pasjonatów sprzętu, jak i profesjonalnych muzyków, oferując obraz współczesnej sceny gitarowej — od custom made po uznane, światowe marki.
Wśród wystawców znaleźli się giganci branży, tacy jak Tube Workshop, Mezzabarba czy Freak Guitar Lab, Dime Guitarz — projekt firmowany przez Mattias IA Eklundh. Nie zabrakło również silnej reprezentacji polskich producentów customowego sprzętu, takich jak Fat Cables, Drunk Beaver, Miuu Guitars czy KnK Shield.
Jednym z najciekawszych punktów programu była sobotnia masterclass prowadzona przez Mattias IA Eklundh. Artysta podzielił się swoim unikalnym podejściem do rytmu, opowiadając m.in. o wykorzystaniu konnakolu — południowoindyjskiej sztuki rytmicznej — w pracy z gitarą. Spotkanie przyciągnęło zarówno zaawansowanych muzyków, jak i tych, którzy dopiero rozwijają swój warsztat.
Głównym wydarzeniem targów był koncert : Larryego Mitchella oraz Ericka Steckela. Ich występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, stanowiąc mocne zwieńczenie sobotniego wieczoru.
Poland Guitar Fest potwierdził tym samym, że jest nie tylko miejscem prezentacji sprzętu, ale też ważną platformą integrującą środowisko gitarowe — zarówno offline, jak i w dynamicznie rozwijającej się przestrzeni online.





