W piątek 4 marca ukazał się najnowszy, dziesiąty studyjny album zespołu Sabaton, zatytułowany „The War To End All Wars”. Z tej okazji zespół opublikował kolejny singiel z płyty, „Race To The Sea”
W obliczu ostatnich wydarzeń, przy okazji premiery płyty zespół opublikował następujące oświadczenie:
Nasz najnowszy album „The War To End All Wars” odnosi się do konfliktu, który zakończył się ponad sto lat temu, dlatego też jesteśmy głęboko wstrząśnięci, widząc że dziś ludzkość powtarza błędy popełnione przez poprzednie pokolenia.W całej historii świata było zdecydowanie za dużo rozlewu krwi. Nie potrzeba nam więcej.
„Race To The Sea” jest czwartym singlem promującym dziesiąty studyjny album Sabaton. Po raz kolejny zespół zanurzył się głęboko w okrucieństwa i wydarzenia związane z I Wojną Światową. Na album składa się 11 premierowych kompozycji:
Sarajevo
Stormtroopers
Dreadnought
The Unkillable Soldier
Soldier Of Heaven
Hellfighters
Race To The Sea
Lady Of The Dark
The Valley Of Death
Christmas Truce
Versailles
Sabaton to pięcioosobowy zespół z Falun w Szwecji. Od momentu powstania w 1999 roku, Sabaton osiągnął poczwórną platynę jeśli chodzi o sprzedaż płyt oraz zagrał niezliczoną ilość koncertów w ponad pięćdziesięciu krajach. Dziewiąty studyjny album zespołu, „The Great War”, wydany 19 lipca 2019 roku, to album koncepcyjny, który oddaje złowrogi klimat I Wojny Światowej. Po wydaniu albumu zespół ruszył w trasę „The Great Tour”, występując na najważniejszych europejskich festiwalach (w tym na Mystic Festival), a także w Ameryce Północnej.
Reklama
Sabaton w Polsce. Data, miejsce, bilety
Podczas nadchodzącej europejskiej trasy „The Tour To End All Tours” zespół będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo. Album „The War To End All Wars” ukaże się już w najbliższy piątek nakładem wytwórni Nuclear Blast Records.
Na przełożony koncert Sabaton zapraszamy już 23 sierpnia do Tauron Areny w Krakowie. Wszystkie zakupione bilety pozostają ważne.
Przedsprzedaż biletów jest ponownie dostępna na: Sklep Knock Out.