Gojira w Krakowie 2025: koncert pełen ognia i mocnych riffów [ZDJĘCIA]

19 sierpnia 2025 roku francuska Gojira Kraków 2025 wystąpiła w Tauron Arenie. Koncert otworzył „Only Pain”, a w trakcie wieczoru na scenie pojawił się Wacław „Vogg” Kiełtyka z Decapitated.

Publiczność usłyszała zarówno największe hity zespołu, jak i cover Black Sabbath „Under the Sun”, zadedykowany pamięci Ozzy’ego Osbourne’a. Występ francuzów poprzedził koncert Kerrego Kinga.

Gojira w Tauron Arenie – skala i reakcja publiczności

Gojira, która jeszcze w 2016 roku grała w krakowskim klubie Kwadrat, powróciła jako gwiazda dużego formatu. Zespół rozpoczął koncert utworami „Only Pain”, „The Axe”, „Backbone” i „Stranded”. Towarzyszyła im intensywna oprawa świetlna, w tym wyjątkowo jasne stroboskopy, które towarzyszyły publiczności do końca wieczoru.

Flying Whales i największy moshpit wieczoru

Kolejne numery spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem. Szczególnym punktem programu było „Flying Whales”, przy którym wśród publiczności tradycyjnie pojawiły się dmuchane delfiny i orki. Druga część utworu przerodziła się w największy moshpit całego koncertu. Mario Duplantier komunikował się z fanami za pomocą banerów z polskimi napisami, budując wyjątkową więź z publicznością.

Gość specjalny i finał koncertu

Reklama

Niespodzianką wieczoru była obecność Wacława „Vogga” Kiełtyki z Decapitated, który dołączył do zespołu w utworze „From the Sky”. W dalszej części koncertu zabrzmiały m.in. „Mea culpa (Ah! Ça ira!)”, „L’enfant sauvage” i „The Gift of Guilt”. Całość zakończył cover Black Sabbath „Under the Sun”, zadedykowany niedawno zmarłemu Ozzy’emu Osbourne’owi. Koncert w Krakowie potwierdził, że Gojira jest jedną z najważniejszych formacji współczesnej sceny metalowej.

Setlista koncertu Gojira Kraków 2025:

  1. Only Pain
  2. The Axe
  3. Backbone
  4. Stranded
  5. Born for One Thing
  6. Flying Whales
  7. The Cell
  8. From the Sky (z gościnnym udziałem Wacława „Vogga” Kiełtyki)
  9. Another World
  10. Silvera
  11. Mea culpa (Ah! Ça ira!) (cover tradycyjny)
  12. The Chant
  13. Amazonia

Encore:
14. L’enfant sauvage
15. Under the Sun / Every Day Comes and Goes (cover Black Sabbath)
16. The Gift of Guilt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *