Dead Poet Society, zespół który rok temu wystąpił jako gość specjalny przed Gradsonem powraca do Polski. Tym razem w roli headlinera.
Dead Poet Society łączy ciężki indie rock z popowymi refrenami. Jak od niezależnego zespołu doszli do międzynarodowego sukcesu?
Dead Poet Society powraca do Polski. Data, miejsce, bilety
Po niespełna roku Dead Poet Society powraca do Polski. Poniżej szczegóły koncertu
Data: 10 czerwca 2025
Miejsce: Kraków, klub Kwadrat
Bilety: Sprzedaż ogólna rozpocznie się w poniedziałek, 10 marca o godz. 10:00 na LiveNation.pl

Dead Poet Society – informacje o zespole
Dead Poet Society to amerykański zespół rockowy, który zyskał uznanie dzięki unikalnemu brzmieniu łączącemu ciężki indie rock z delikatnymi, popowymi elementami. Ich historia to przykład niezależności i determinacji w dążeniu do sukcesu na międzynarodowej scenie muzycznej.
Początki i niezależna twórczość
Dead Poet Society zaczynał jako niezależna grupa muzyczna, samodzielnie produkując i nagrywając swoje utwory. Już na wczesnym etapie działalności zespół wydał dwa wysoko oceniane minialbumy, które pomogły im zbudować pierwszą bazę fanów.
W wywiadzie dla Beyond The Stage Magazine w 2016 roku wokalista Jack Underkofler opisał ich brzmienie jako „ciężki indie rock”, który łączy mocne, nisko strojone riffy gitarowe z delikatnymi, popowymi refrenami i zwrotkami.
Odkrycie i sukces w Meksyku
Przełom nastąpił w 2016 roku, kiedy ich muzyka została odkryta przez wpływowy meksykański kanał na YouTube – Pepe Problemas. Pozytywna recenzja zwróciła uwagę zespołu Sputnik, który zaprosił Dead Poet Society do supportowania ich podczas ogólnokrajowej trasy po Meksyku. W ciągu kolejnych dwóch lat zespół kilkukrotnie koncertował w Meksyku, budując tam silną bazę fanów.
Przeprowadzka do Los Angeles i sukces w Meksyku
W 2016 roku, po ukończeniu studiów, członkowie Dead Poet Society zdecydowali się na przeprowadzkę do Los Angeles, aby w pełni poświęcić się muzyce. To właśnie wtedy ich twórczość została odkryta przez Pepe Problemas – wpływowy meksykański kanał muzyczny na YouTube.
Pozytywna recenzja zwróciła uwagę innego wschodzącego zespołu rockowego – Sputnik, który zaprosił Dead Poet Society do wspólnej trasy koncertowej po Meksyku. W ciągu kolejnych dwóch lat zespół kilkukrotnie wracał do tego kraju, budując tam silną bazę fanów.
Przełom w Stanach Zjednoczonych i kontrakt z wytwórnią
Rok 2018 okazał się punktem zwrotnym w karierze zespołu. Spotify dodał ich singiel „American Blood” do swoich oficjalnych playlist, co przełożyło się na wzrost popularności Dead Poet Society w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych.
Jednym z pierwszych fanów ich muzyki był Josh Katz z zespołu Badflower, który szczególnie docenił utwór „CoDA”. Polecał go wytwórni Big Machine, a także innym podmiotom z branży muzycznej, co przyczyniło się do wzrostu zainteresowania Dead Poet Society. Wśród firm, które wyraziły chęć współpracy, znalazła się Spinefarm Records, z którą zespół ostatecznie podpisał kontrakt. Efektem tej współpracy było wydanie debiutanckiego albumu „-!-” w 2021 roku.
Dead Poet Society na największych festiwalach muzycznych
Dziś Dead Poet Society to headliner, który wyprzedaje koncerty w klubach na ponad 1000 osób. Ich dynamiczne występy przyciągają rzesze fanów, a muzyka zdobywa coraz większą popularność. Zespół pojawia się także na głównych scenach największych festiwali na świecie, umacniając swoją pozycję na międzynarodowej scenie rockowej.
Podsumowanie
Od niezależnej grupy muzycznej po jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych nowego pokolenia – Dead Poet Society udowadnia, że dzięki determinacji i unikalnemu brzmieniu można osiągnąć sukces na skalę światową. Ich historia to przykład wytrwałości i konsekwencji, które doprowadziły ich na szczyty alternatywnej sceny rockowej.